Inwestujemy w startupy

Jak inwestujemy?

Fundusz dysponuje kwotą 200 mln złotych, pochodzącą w 100% z Banku, przeznaczoną na inwestycje mniejszościowe i większościowe, na zasadach rynkowych. Fundusz przewiduje możliwość wspólnej inwestycji z innymi inwestorami.

Fundusz jest zarządzany przez zespół z doświadczeniem w Private Equity, Venture Capital, mediach cyfrowych, doradztwie transakcyjnym, firmach ubezpieczeniowych i bankach. Proces inwestycyjny oparty jest na standardach venture capital, wykorzystując strukturę funduszu fizan z instytucją komitetu inwestycyjnego, podejmującego decyzje na podstawie szczegółowego badania due diligence prowadzonego przez najlepszych doradców na rynku. Ponieważ
fundusz jest w całości oparty o kapitał dostarczony przez jednego inwestora, proces inwestycyjny jest jednym z najkrótszych na rynku.

W obszarze zainteresowania Funduszu znajdują się m.in.: fintech, insurtech, regtech, eCommerce, nowoczesne systemy płatności, finansowanie zakupów konsumentów i działalności MŚP, systemy informatyczne, reklama internetowa, sztuczna inteligencja, cyberbezpieczeństwo, technologie blockchain, systemy wspomagania funkcjonowania MŚP i dużych korporacji, oraz wszelkie inne nowe technologie.

Fundusz inwestuje głównie w spółki z rynku polskiego i krajów regionu CEE, jak również w inne spółki zachodnioeuropejskie i amerykańskie.

Zainteresowana/y inwestycją?

Zgłoś się do Let’s Fintech with PKO Bank Polski!

Zgłoś się do programu